Op 27 oktober 2025 is de behandeling voortgezet in de strafzaak tegen de verdachten R.P., D.E., G.K. en L.R. door het Hof van Justitie. Deze verdachten werden in verband gebracht met de onderschepte drugs, welke werden gevonden op een adres aan de Smaragdstraat in Paramaribo. Aan de verdachten zijn de feiten deelneming aan een criminele organisatie en overtreding van de wet verdovende middelen ten laste gelegd. De zaak stond voor getuigenverhoor.
Er zijn drie getuigen verhoord door het Hof.
Op 4 november 2025 heeft het verdachtenverhoor plaatsgevonden.
Op 16 december 2025 heeft de waarnemend Procureur-Generaal het requisitoir gehouden.
Op 13 januari 2026 is de strafzaak voortgezet met het pleidooi van de raadslieden. De raadsman van de verdachten G.K en D.E. vroeg in zijn pleidooi dat de verdachten worden vrijgesproken van de gehele tenlastelegging. De raadsman van de verdachte R.P. vroeg in zijn pleidooi ook vrijspraak voor zijn cliënt.
De raadslieden deden verder een verzoek tot opschorting van de voorlopige hechtenis van de verdachten R.P en D.E.. De waarnemend procureur-generaal vroeg het Hof om het verzoek tot opschorting van de voorlopige hechtenis af te wijzen. Naar aanleiding van een verzoek tot invrijheidstelling door de raadslieden van de verdachten heeft het Hof beslist dat de verdachten voorlopig in vrijheid gesteld zullen worden. Het Hof wees er daarbij op dat er nog geen oordeel is over de schuld of onschuld van de verdachten en dat de zaak verder behandeld zal worden.
De zaak is op 3 februari 2026 voortgezet met de repliek van de waarnemend procureur-generaal.
De zaak is op 3 februari uitgesteld naar 30 maart 2026 om 13.00 uur. Op die dag zullen de raadslieden dupliceren en zullen de verdachten het laatste woord kunnen voeren.
Lees ook het vorige bericht: https://rechtspraak.sr/actualiteiten/behandeling-hoger-beroep-strafzaak-smaragdstraat-van-6-augustus-2025/
Paramaribo, 2 maart 2026
Communicatie Unit Hof van Justitie