Op 9 juni 2025 heeft de kantonrechter uitspraak gedaan in de strafzaak van de verdachte H.K.. H.K. werd verdacht van meerdere feiten gepleegd in 2015. Het eerste feit betreft een jonge vrouw. Hij wordt ervan verdacht haar te hebben verkracht en daarna geprobeerd te hebben haar te vermoorden. Het tweede feit betreft een medewerkster van de inrichting waarin verdachte verbleef. Hij wordt ervan verdacht geprobeerd te hebben haar te verkrachten en geprobeerd te hebben haar te vermoorden. Het derde feit dat hem verweten wordt, betreft een negentienjarige vrouw. Hij wordt ervan verdacht dat hij haar heeft verkracht en haar heeft vermoord en dat hij spullen van haar heeft weggenomen.
Deze verdachte was eerder ook al voor zulke feiten vervolgd. Toen heeft het Hof de verdachte een gevangenisstraf van 20 jaar opgelegd.
De officier van justitie heeft in deze zaak een gevangenisstraf van 50 jaar geëist voor de feiten opgenomen in de tenlastelegging.
De advocaat van de verdachte had gepleit voor vrijspraak. Hij voerde aan dat de feiten niet zijn bewezen en dat in deze zaak sprake is van ‘framing’ door de politie.
De kantonrechter heeft de verkrachting van de twee slachtoffers, de poging verkrachting van het andere slachtoffer, de poging moord, de doodslag en de diefstal bewezen geacht. De kantonrechter heeft de verdachte een levenslange gevangenisstraf opgelegd.
Paramaribo, 19 juni 2025
Communicatie Unit Hof van Justitie